All Products
-
Electric Transfer Cart
-
AGV Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
Rubber Tyred Gantry Crane
-
Grab Bucket
-
Yacht Lifting Crane
-
Container Crane Spreader
-
Explosion Proof Crane
-
Steel Structure Canopy
-
Ladle Transfer Cart
-
Turntable Transfer Cart
-
Overhead And Gantry Crane
-
Cleanroom Crane
-
Light Duty Crane
-
Intelligent Crane
-
Casting Crane
-
Grabbing Crane
-
Intelligent Charging Station
Contact Person :
Manager Xu
Phone Number :
15664431177
Keywords [ electric transfer cart ] match 66 Products.
Industrial Use Electric Drive Ladle Transfer Cart 0m/Min-25m/Min Speed
| Control Mode: | Cabin/Remote |
|---|---|
| Speed: | 0-20m/min |
| Power Supply: | DC/AC |
Customizable Ladle Transfer Cart PLC Control Mode For Material Handling
| Running Slope: | ≤5° |
|---|---|
| Working Temperature: | -20℃-50℃ |
| Running Distance: | ≤100m |
15ton Battery Operated Transfer Trolley 4000×2200mm Size Ergonomic Design
| Certificate: | CE/ISO/SGS/TUV |
|---|---|
| Wheel Material: | PU/Nylon/Rubber |
| Power Supply: | Battery |
Customizable Transfer Trolly 4 Pcs Wheels 300-500 Mm Wheel Diameter
| Attribute: | Electric Transfer Cart |
|---|---|
| Colour: | Customizable |
| Voltage: | 380V |
Four Wheels Industrial Transfer Trolley Customizable Loading And Size
| Product Name: | Electric Transfer Cart |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Color: | Customized |
5 Ton Remote Control Transfer Car Speed 0-20m/Min Efficient Operation
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Product Name: | Electric Transfer Cart |
| Control System: | Remote Control |
2 Ton Industrial Transfer Trolley With Remote Control
| Control System: | Remote Control |
|---|---|
| 1 Year: | -20℃~+50℃ |
| Product Name: | Electric Transfer Cart |
Remote Control Transfer Wagon 1-500 Ton Capacity
| Control Method: | Remote Control |
|---|---|
| Colour: | Customizable |
| Work Speed: | 0-20m/min, Can Be Adjusted |
Battery Powered Electric Transfer Cart with Emergency Stop Button & Speed Limiter
| Certificate: | CE/ISO/SGS/TUV |
|---|---|
| Load Capacity: | 1-50T |
| Braking System: | Electric Brake/Air Brake |
50 Tons Battery Operated Transfer Trolley With Pu / Nylon / Rubber Wheels
| Product: | Electric Brake/Air Brake |
|---|---|
| Protection Level: | IP54/IP55/IP65 |
| Color: | Customized |

