All Products
-
Electric Transfer Cart
-
AGV Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
Rubber Tyred Gantry Crane
-
Grab Bucket
-
Yacht Lifting Crane
-
Container Crane Spreader
-
Explosion Proof Crane
-
Steel Structure Canopy
-
Ladle Transfer Cart
-
Turntable Transfer Cart
-
Overhead And Gantry Crane
-
Cleanroom Crane
-
Light Duty Crane
-
Intelligent Crane
-
Casting Crane
-
Grabbing Crane
-
Intelligent Charging Station
Contact Person :
Manager Xu
Phone Number :
15664431177
Keywords [ electric transfer cart ] match 66 Products.
Heavy Duty Turntable Material Transfer Cart Load Capacity 1000kg-50000kg
| Color: | Customized |
|---|---|
| Wheel Material: | PU/Nylon/Rubber |
| Product Name: | Turntable Transfer Cart |
Electric Material Transfer Carts Automated Guided Carts 15000kg Visual navigation
| Control Mode: | Remote Control/Automatic Control |
|---|---|
| Dimension: | Customized |
| Load Capacity: | 100-1000kg |
30 Ton Ac / Dc Motorized Transfer Cart 380v Power Supply Efficient Transportation
| Color: | Customized |
|---|---|
| Safety Device: | Emergency Stop Button |
| 1 Year: | -20℃~+50℃ |
Cabin Control Motorized Transfer Cart CE ISO SGS TUV Certified
| Load Capacity: | 1-50T |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Wheel Material: | PU/Nylon/Rubber |
Remote Control Steel Turntable Transfer Cart 10ton For Industrial
| Wheel Material: | PU/Nylon/Rubber |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Wheel Number: | 4/6/8 |
OEM Electric Powered Flat Turntable Warehouse Transfer Cart 10ton -50ton
| Wheel Material: | PU/Nylon/Rubber |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Capacity: | 1000kg-10000kg |
CE/ISO/SGS Certified Electric Turntable Transfer Cart For Factories Warehouses
| Speed: | 2-20m/min |
|---|---|
| Wheel Number: | 4/6/8 |
| Running Direction: | Forward/Reverse |
Customized Heavy Duty Turntable Transfer Cart 5ton With 1 Year Warranty
| Running Direction: | Forward/Reverse |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Capacity: | 1000kg-10000kg |
2T-100T Electric Carbon Steel Ladle Transfer Cart Heavy Duty
| Product Name: | Ladle Transfer Car |
|---|---|
| Protection Level: | IP54 |
| Running Height: | ≤30m |
Durable Flat Rail Ladle Transfer Cart Adjustable Speed 0-20m/Min
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Speed: | 0-20m/min |
| Running Distance: | ≤100m |

