All Products
-
Electric Transfer Cart
-
AGV Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
Rubber Tyred Gantry Crane
-
Grab Bucket
-
Yacht Lifting Crane
-
Container Crane Spreader
-
Explosion Proof Crane
-
Steel Structure Canopy
-
Ladle Transfer Cart
-
Turntable Transfer Cart
-
Overhead And Gantry Crane
-
Cleanroom Crane
-
Light Duty Crane
-
Intelligent Crane
-
Casting Crane
-
Grabbing Crane
-
Intelligent Charging Station
Contact Person :
Manager Xu
Phone Number :
15664431177
Keywords [ electric transfer cart ] match 66 Products.
50t Loading Capacity Electric Transfer Trolley For Industrial With Customization
| Wheel Diameter: | 300-500 Mm |
|---|---|
| Wheel Quantity: | 4 Pcs |
| Control Method: | Remote Control |
10 Ton Battery Powered Transfer Carts For Material Transportation
| Braking System: | Electric Brake/Air Brake |
|---|---|
| Certificate: | CE/ISO/SGS/TUV |
| Safety Device: | Emergency Stop Button/Speed Limiter |
5ton Electric Transfer Trolley Customized Color For Material Handling
| Control Method: | Wireless Remote Control/Cabin Control |
|---|---|
| Wheel Material: | PU/Nylon/Rubber |
| Wheel Number: | 4/6/8 |
Running Distance 20-200m Motorised Transfer Trolley Trackless Transfer Cart
| Running Distance: | 20-200m |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Certificate: | CE/ISO/SGS/TUV |
Hydraulic Steering 11000 Lbs Battery Powered Transfer Cart For Factories
| Product: | Electric Brake/Air Brake |
|---|---|
| Product Name: | Electric Transfer Cart |
| Steering System: | Manual Steering/Hydraulic Steering |
50T Load Capacity Heavy Duty Transfer Cart Hydraulic Lifting Speed Adjustable
| Control Method: | Wireless Remote Control/Cabin Control |
|---|---|
| Running Speed: | 0-20m/min |
| Certificate: | CE/ISO/SGS/TUV |
Complete Safety Protection Industrial Transfer Cart 40Ton Hydraulic Lifting
| Load Capacity: | 1-50T |
|---|---|
| Protection Level: | IP54/IP55/IP65 |
| Running Distance: | 20-200m |
25 Tons Motorized Transfer Cart For Ports / Logistics Centers
| Power Supply: | Battery |
|---|---|
| Running Distance: | 20-200m |
| Safety Device: | Emergency Stop Button/Speed Limiter |
220V/380VAC Motorized Turntable Transfer Cart Forward Reverse Running Direction
| Capacity: | 1000kg-10000kg |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Control Mode: | Remote Control |
Speed 2-20m/Min Turntable Transfer Cart For Material Handling
| Product Name: | Turntable Transfer Cart |
|---|---|
| Running Direction: | Forward/Reverse |
| Table Size: | Customized |

