All Products
-
Electric Transfer Cart
-
AGV Transfer Cart
-
Rail Transfer Cart
-
Rubber Tyred Gantry Crane
-
Grab Bucket
-
Yacht Lifting Crane
-
Container Crane Spreader
-
Explosion Proof Crane
-
Steel Structure Canopy
-
Ladle Transfer Cart
-
Turntable Transfer Cart
-
Overhead And Gantry Crane
-
Cleanroom Crane
-
Light Duty Crane
-
Intelligent Crane
-
Casting Crane
-
Grabbing Crane
-
Intelligent Charging Station
Contact Person :
Manager Xu
Phone Number :
15664431177
Keywords [ electric transfer cart ] match 66 Products.
50t Trolley Transfer Adjustable Work Speed 10mm Plate Thickness
| Control Method: | Remote Control |
|---|---|
| Wheel Diameter: | 300-500 Mm |
| Steering System: | Manual Steering/Hydraulic Steering |
1000-5000kg Load Electric Powered Rail Transfer Trolley With ZG55 Wheels
| Wheel Number: | 4/6/8 |
|---|---|
| Application: | Factory /Warehouse /Workshop |
| Control Mode: | Remote Control /Cabin Control /Cable Reel Control |
Electric Brake/Air Brake Transfer Cart with 1-50T Load Capacity, Emergency Stop Button/Speed Limiter Safety Devices
| Certificate: | CE/ISO/SGS/TUV |
|---|---|
| Load Capacity: | 1-50T |
| Running Distance: | 20-200m |
Battery/Cable Powered Electric Brake/Air Brake Transfer Cart for Industrial Use
| Wheel Material: | PU/Nylon/Rubber |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Product: | Electric Brake/Air Brake |
Compact Turntable Cart Motorised Transfer Trolley 2500mm 3000mm Diameter
| Product Name: | Turntable Transfer Cart |
|---|---|
| Control Mode: | Remote Control |
| Speed: | 2-20m/min |
Rotary Table Model Material Transfer Trolley Turntable Cart High Durability
| Speed: | 2-20m/min |
|---|---|
| Table Size: | Customized |
| Running Direction: | Forward/Reverse |

